کتاب جمع آوری اطلاعات تجهیزات برای قابلیت اطمینان و نگهداری و تعمیرات مبتنی بر ریسک

معرفی کتاب جمع آوری اطلاعات تجهیزات برای قابلیت اطمینان و نگهداری و تعمیرات مبتنی بر ریسک

کتاب کاربردی جامع “جمع آوری اطلاعات تجهیزات برای قابلیت اطمینان و نگهداری و تعمیرات مبتنی بر ریسک” نویسنده: محمّد اقبالی

کتاب بسیار ارزشمند فوق که توسط مهندس اقبالی نوشته و منتشر گردیده است باب جدیدی در مجموعه کتاب های کاربردی برای صنایع تشنه ایران است. از نقاط قوت کتاب تاکید بر اصول پایه ای پیاده سازی سیستم های نگهداری و تعمیرات است و همچنین نکته دیگر استفاده از استانداردهای مطرح این حوزه است.

ضمن تبریک به ایشان و توصیه به خواندن این مجموعه ارزشمند سایت دانشنامه نت نیز در صورت نیاز اعلام آمادگی برای هماهنگی دریافت کتاب را برای شما اعلام می دارد.

مطالب این کتاب حاصل تجارب نویسنده در پیاده سازی استانداردهای نگهداری و تعمیرات در حوزه جمع آوری اطلاعات تجهیزات و خرابی ها میباشد. کلیه مطالب و مباحث ارائه شده در کتاب از بوته آزمون و عمل با موفقیت بیرون آمده است.

پیش گفتار کتاب توسط جناب آقای پروفسور آدولفو کرسپو مارکز رئیس دپارتمان مدیریت صنعتی دانشکده مهندسی دانشگاه سویل اسپانیا تقریر شده که بدین وسیله از ایشان تقدیر و تشکر می شود.

در فصول هشت گانه کتاب سعی شده علاوه بر معرفی استانداردها و روش های معتبر در هر حوزه، مثال ها و مصادیق عملی از صنایع مختلف ارائه شود.

مطالب کتاب با تعریف تجهیز و تفاوت آن با مفهوم دارایی و نیز تمایز بین تجهیز و جایگاه فرآیندی آغاز می شود. در ادامه اطلاعات درخت واره های تجهیز از دیدگاه فنّی و پس از آن از دیدگاه فرآیندی شرح داده می شود و پس از نگاهی گذرا به داده ها و پیامدهای خرابی، مدلی برای کدگذاری یکپارچه فرآیندی و دارایی ارائه می گردد. در ادامه شاخص بحرانی بودن تجهیزات که می تواند ورودی مناسبی برای تدوین روش های نگهداری و تعمیرات بر مبنای قابلیت اطمینان و ریسک و نیز استراتژی های انبارش باشد ارائه می شود.

دو فصل پایانی کتاب نیز به تشکیل کمیته نگهداری و تعمیرات و کارگروه های جمع آوری اطلاعات، برونسپاری جمع آوری اطلاعات، فرم های مربوطه و در نهایت جایگاه و نقش نرمافزار در جمع آوری اطلاعات نگهداری و تعمیرات و قابلیت اطمینان اختصاص دارد.

امیدواریم با انتشار این اثر نقشی هر چند اندک در بهره برداری بهینه از دانش صریح و ضمنی و ارتقای سیستم نگهداری و تعمیرات صنایع کشور داشته باشیم.

فصل های این کتاب ارزشمند به شرح زیر می باشد:

فصل اول

تجهیز، دارایی، جایگاه فرآیندی.

فصل دوّم

درخت واره های استقرار، تکنیکی و اجزاء تجهیز.

فصل سوّم

داده های خرابی.

فصل چهارم

درخت واره فرآیندی تجهیز.

فصل پنجم

کدگذاری تجهیزات و قطعات.

فصل ششم

شاخص بحرانی بودن تجهیزات.

فصل هفتم

جمع آوری اطلاعات.

فصل هشتم

سیستم مکانیزه مدیریت نگهداری و تعمیرات و جمع آوری اطلاعات..

پیوست ها

پیوست (1)

مروری بر استاندارد ISO 14224

پیوست (2)

مروری بر استاندارد NORSOK-Z-008

A PRACTICAL BOOK

Collection of reliability and risk based maintenance data for equipment

(In Persian)

By: Mohammad Eghbali (Author)

Thanks to Professor Adolfo Crespo Márquez  for writing the foreword of the book (Professor and Head of the Department of Industrial Management, University of Seville. Spain.).

 

مراکز توزیع کتاب: (1)[/tab_title][tab_title]مراکز توزیع کتاب: (2)[/tab_title][/tabs_head][tab] مرکز توسعه اطلاعات کاربردی- تلفن 88170811 و 88170812 [/tab][tab]مرکز مطالعات لجستیک، کمیته نت- تلفن 88369756

کتاب جمع آوری اطلاعات تجهیزات برای قابلیت اطمینان و نگهداری و تعمیرات مبتنی بر ریسک

کتاب جمع آوری اطلاعات تجهیزات برای قابلیت اطمینان و نگهداری و تعمیرات مبتنی بر ریسک

 

شما می توانید با ذکر نام منبع (سایت دانشنامه نت) و لینک سایت (www.mpedia.ir) این مطلب را باز نشر دهید.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *