مقاله نگهداری و تعمیرات

مقاله نگهداری و تعمیرات خود را بنویسید.

اگر دانشجو هستید که درس نگهداری و تعمیرات دارید و یا کارمند هستید که در دپارتمان نگهداری و تعمیرات فعالیت می کنید و یا در زمینه کسب و کار و یا مشاوره در زمینه نگهداری و تعمیرات فعال هستید، از پتانسیل موجود در نگهداری و تعمیرات برای مقاله دادن استفاده کنید.

آیا مقاله دادن باعث افزایش مهارت و رشد در زمینه نگهداری و تعمیرات می شود؟

موضوعات بکری در نگهداری و تعمیرات است که هنوز مطالعات عمیق دانشگاهی و پژوهشی در آن انجام نگرفته است. همین دلیل فرصت مناسبی را برای دانشجویان این درس آماده کرده است تا بتوانند به مطالعه و پژوهش در زمینه نگهداری و تعمیرات بپردازند و به صنعت نیز کمک نموده باشند.

اگر شما در دپارتمان نگهداری و تعمیرات کار می کنید نیز سعی کنید در زمینه مقاله دادن فعال باشید، جدا از اینکه شما وقتی تجربیات خود را در قالب مقاله در می آورید آن موضوع را بصورت کامل جذب می کنید و بصورت عمیق یاد می گیرید، باعث می شود در ادبیات موضوع نیز مطالعه کنید و همین بهانه می شود تا مقالاتی که تا کنون درباره آن موضوع منتشر شده است را مطالعه کنید و مرزهای دانشی شما ناخودآگاه افزایش می یابد. عملاً تجربیات عملی شما با رنگ و لعاب دانش علمی آمیخته می گردد و خروجی آن شناخته شدن شما به عنوان فردی مجرب و علمی در آن زمینه تخصصی خواهد بود.

اگر شما در زمینه نگهداری و تعمیرات مدرس و مشاور هستید و یا تامین کننده تجهیزات صنعتی و یا پایش وضعیت هستید و یا به عنوان تامین کننده قطعات یدکی شناخته شده هستید، در زمینه ارائه مقاله در همایش ها و کنفرانس ها و مجلات معتبر نت فعال باشید. این موضوع جدا از رشد شخصی شما، باعث رشد کسب و کار شما می شود. بهترین نوع بازاریابی، بازاریابی محتوا است و بهترین و علمی ترین محتوی، مقالات علمی در زمینه نت می باشد. اگر شما باید آن مقاله را به صورت حضوری در همایش ها و کنفرانس ها ارائه دهید، باعث توسعه برند شما و یا پرسنال برندیگ شخص شما خواهد گردید.

چند نوع مقاله نگهداری و تعمیرات وجود دارد؟

عمدتاً سه نوع مقاله وجود دارد:

مقالات کنفرانسی

مقالات ژورنالی

مقالات مجلات عمومی

معمولاً مقالات کنفرانسی داوری ضعیف تری نسبت به مقالات ژورنالی دارد و راحت تر پذیرش می شود. صحت و اعتبار مقالات ژورنالی نیز بالاتر است. پذیرش در مقالات مجلات عمومی نیز از هر دو راحت تر است و معمولاً خود مجلات از نوشته ها و مقالات متخصصین استقبال می کنند. البته برخی از کنفرانس های مطرح بین المللی هستند که بسیار معتبر می باشند و این اعتبار نیز به خاطر حضور اعضای علمی مطرح در آن کنفرانس می باشد.

مقالات کنفرانسی در زمان کوتاهی و با یک بار داوری مورد پذیرش قرار می گیرد ولی مقالات ژورنالی ممکن است در فرایند پذیرش یک ساله و چندین بار ویرایش قرار بگیرد. همچنین محدودیت زمانی در مقالات کنفرانسی بسیار کمتر است تا مقالات ژورنالی.

در مقالات ژورنالی جزئیات بیشتری مطرح می شود ولی در مقالات کنفرانسی عموماً به بیان ایده و موضوع در صفحات کمتر پرداخته می شود.

این موضوع در زمینه نگهداری و تعمیرات نیز صدق می کند و این دسته بندی را می توان در زمینه نت نیز داشت.

مقاله نگهداری و تعمیرات

مقاله نگهداری و تعمیرات

در چه مجلات و کنفرانس هایی در نت می توان مقاله داد؟

کنفرانس ها و مجلات مختلفی در زمینه نگهداری و تعمیرات فعال است:

کنفرانس ملی نگهداری و تعمیرات: که همه ساله در اردیبهشت و یا آبان توسط انجمن نگهداری و تعمیرات ایران برگزار می شود. این کنفرانس پیشرفت بسیار خوبی در چند سال اخیر داشته است و ارتباط با صنعت و مشاورین تجربی در چند سال اخیر در این کنفرانس نسبت به گذشته بیشتر شده است. مهمترین ویژگی این کنفرانس اعتبار رسمی آن است که توسط انجمن علمی برگزار می گردد.

همایش بین المللی مدیران فنی و نگهداری و تعمیرات: که در ایران به دلیل اینکه متولی اجرایی آن موسسه آریانا است، به کنفرانس آریانا شهرت یافته است. این کنفرانس با حمایت علمی شرکت معتبر پمکو برگزار می گردد. از مهمترین ویژگی های این کنفرانس حضور مشاورین و نظریه پردازان بین المللی در زمینه مدیریت دارایی های فیزیکی و نگهداری و تعمیرات در دنیا است که حضور این افراد برای جامعه علمی و صنعتی بسیار جذاب است. همچنین حضور بسیار قوی صنایع در قالب ارائه تجربیات و همچنین برگزاری نمایشگاه جانبی برای صنایع از دیگر نقاط قوت این همایش سالیانه است.

کنفرانس پایش وضعیت و عیب یابی: این کنفرانس با حمایت علمی دانشگاه صنعتی شریف و اسپانسری شرکتهای معظم در زمینه پایش وضعیت در کشور برگزار می گردد. متخصصان پایش وضعیت مقالات و تجربیات خود را در تمام زمینه های مختلف پایش وضعیت به این کنفرانس ارسال می کنند. از ویژگی های برجسته این کنفرانس ارتباط نزدیک با صنایع است و همین موضوع باعث شده این کنفرانس در برخی از سال ها در شهرهای صنعتی و جنوبی کشور برگزار گردد.

همچنین کنفرانس الگوبرداری از بهترین تجربیات نگهداری و تعمیرات، فن آوری نگهداری وتعمیرات و سایر مضوعات تخصصی نت نیز به صورت پراکنده و نامنظم در سال های مختلف برگزار گردیده است. همچنین کنفرانس تعالی در نگهداری و تعمیرت با حمایت علمی شرکت آیریم و با ریاست آقای کرسپومارکز از سال 96 فعالیت خود را شروع کرده است که آروزی موفقیت و توسعه را برای آن داریم.

مجله اطمینان: به عنوان نخستین مجله اختصاصی مدیریت دارایی های فیزیکی، نگهداری و تعمیرات و قابلیت اطمینان از سال 1394 شروع به کار کرد. این مجله به صورت الکترونیکی منتشر می گردد و از اصلی ترین نقاط قوت آن همکاری اکثر مشاوران و متخصصان مطرح کشور در آن است. هرچند صاحب امتیاز این مجله شخص حقیقی است، منتها از حمایت انجمن علمی نت، شرکت های معتبر در زمینه مشاوره و CMMS نیز بهره می برد. برای مشاهده آرشیو رایگان مجله از لینک آرشیو رایگان مجله اطمینان استفاده کنید.

مجله مدیریت دارایی های فیزیکی: مجله ای معتبر در زمینه مدیریت دارایی های فیزیکی و نگهداری و تعمیرات که توسط شرکت پمکو هدایت و راهبری می گردد. مهمترین ویژگی این مجله توزیع نسخه فیزیکی در صنایع می باشد.

مجله نگهداری و تعمیرات در صنایع سیمان، معدن و فولاد: این مجله نیز با همکاری صنایع و با تلاش بخش خصوصی به خوبی زمینه انتشار مقالات علمی در این سه صنعت مادر را فراهم کرده است. این مجله نیز تحت حمایت معنوی انجمن نت و با اسپانسری شرکت فولاد مبارکه منتشر می گردد.

مقاله نگهداری و تعمیرات

مقاله نگهداری و تعمیرات

در چه زمینه هایی در نگهداری و تعمیرات می توان مقاله داد؟

شاید نتوان در این بخش محدودیتی را قائل گردید، اما موضوعاتی که بیشترین آمار ارائه مقاله داشته است را در اینجا لیست کرده ایم، همچنین با کلیک بر روی هر کدام نیز می توان به آرشیو مقالات ارائه شده در آن باب دسترسی پیدا کرد:

و موضوعات متنوع دیگری که به مراجعه به بخش سایت های خارجی در زمینه نت می توانید به لیست آنها برسید.

شما می توانید با ذکر نام منبع (سایت دانشنامه نت) و لینک سایت (www.mpedia.ir) این مطلب را باز نشر دهید.