CMMS چیست؟

CMMS ابزاری از جنس نرم افزار جهت کمک به مدیریت و کنترل فعالیت های نگهداری و تعمیرات مانند برنامه ریزی، گردش دستورکارها، کنترل موجودی و انبار، خرید و پروژه های نت است. CMMS آنچنان نمایی به مدیریان نت می دهد که به راحتی می توانند فرایندهای نت سازمان را رصد کرده و بتوانند آن ها را کنترل و بهینه سازی نمایند. CMMS فقط منحصر به تجهیزات تولیدی نیست، بلکه قابل استفاده در سازمان های خدماتی، رفاهی، ناوبری و انواع دیگر سازمان هایی است که در آن ها تجهیزات و دارایی ها نقش اصلی را بازی می کنند. CMMS به مدیرانی که به دنبال کسب ارزش از دارایی هایشان هستند کمک می کند که بتوانند در فضای رقابتی هزینه ها، ریسک ها، فرصت ها و مزایای عملکرد را در دارایی هایشان متوازن کنند.

چرا پارسه؟

نرم افزار مدیریت نگهداری و تعمیرات پارسه یک ابزار حرفه ای در اختیار مدیران نگهداری و تعمیرات برای ایجاد تحول در نظام نگهداری و تعمیرات و جهش از رویکرد سنتی به رویکردهای مدرن امروزی است. الگوی این نرم افزار براساس رویکرد تعالی نگهداری و تعمیرات با استفاده از مدیریت دارایی های فیزیکی است که بروزترین رویکرد نت در کلاس جهانی می باشد.

استفاده از قوی ترین وشناخته شده ترین استاندارها در طراحی پارسه، آن را به استانداردترین و علمی ترین CMMS در ایران تبدیل کرده است.

پایه و اساس طراحی پارسه سه استاندارد قوی جهانی در حوزه نت است. استاندارد ISO 14224 در زمینه جمع آوری و تبادل اطلاعات نگهداری و تعمیرات و قابلیت اطمینان، استاندارد IEC 60300-3-14 در زمینه پیاده سازی سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات و ISO 55000 در زمینه مدیریت دارایی ها. همچنین هر ماژول نرم افزار پارسه براساس بروزترین استانداردها در آن زمینه و بهترین تجربه های جهانی طراحی شده است طوری که الزامات استانداردهای حوزه های مربوطه را برآورده کند.

پارسه با مهندسی معکوس بیش از 10 نرم افزار مطرح جهانی طراحی شده است تا سازمان ها، تجربه ی کار با برترین های این صنعت را داشته باشند.

CMMS

این نرم افزار در انواع سیستم های تک کاربره و تحت شبکه قابل استفاده بود و قابلیت استفاده در انواع ابزارهای هوشمند بروز دنیا مانند تلفن های هوشمند و تبلت ها را دارد. قابلیت ارتباط با انواع دیگر سیستم های سازمانی مانند انبار، پرسنلی، مالی و حسابداری و انواع تجهیزات سخت افزاری مانند DCSها و سیستم های مکانیزه و کنترل صنعتی، پارسه را به بی نظیرترین نرم افزار نت کلاس جهانی در ایران تبدیل کرده است. پشتوانه علمی و دانشگاهی این نرم افزار و همچنین پشتیبانی قوی و نامحدود از نرم افزار و امکان بومی سازی، آسودگی خاطر را برای مدیران سازمان فراهم خواهد کرد.

 • مشخصات فنی نرم افزار پارسه

 • زبان برنامه نویسی: Visual C# .Net (مبتنی بر تکنولوژی AJAX)
 • زیرساخت: Dot Net Framework 3.5, 4
 • پایگاه داده: MS SQL Server 2008 یا MS SQL Server 2012

 (پایگاه داده نرم افزار در صورت درخواست قابل ارائه با Oracle و یا MY SQL نیز می باشد.)

 • موتور گردش کار: State Machine Workflow Engine
 • گزارشات: Stimulsoft به همراه گزارش ساز
 • امکان اجرا در انواع مرورگرها: IE، Chrome، Firefox، Opera، Safari و…
 • امکان ارائه ی سورس نرم افزار: وجود دارد (در صورت توافق)
 • امکان توسعه ی نرم افزار: بنا به درخواست کارفرما و ایجاد زیرسیستم های متنوع وجود دارد.
 • امکان یکپارچه سازی با دیگر سیستم های سازمان: امکان ارتباط با انواع سیستم ها منجمله، انبار، پرسنلی، مالی و حسابداری و.. از طریق ارتباطات متداول مانند Web Server و Database Relationship وجود دارد.
 • امنیت: دارای امنیت بر مبنای فرم و فیلد (Security By Field) و امنیت براساس اطلاعات (Security By Data) و سیستم ردگیری تغییرات کاربری (User Log & Audit Trail)
 • کاربری همزمان: عدم افت سرعت با بیش از 2000 کاربر
 • حفاظت امنیتی: دارای گواهینامه امنیت اطلاعات از ….
 • قابلیت اجرا بر روی ویندوز XP و بالاتر

در ادامه به معرفی قابلیت های نرم افزار پارسه براساس مدل استاندارد سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات می پردازیم.

 • مدیریت اطلاعات نت (Maintenance Information Management)
  • مدیریت اطلاعات دارایی های فیزیکی/تجهیزات (Asset Information Management)

اگرچه بخش اطلاعات دستگاه ها، یک بخش جدایی ناپذیر هر سیستم CMMS ای است ولی تفاوت نرم افزار پارسه در این بخش نگاه Asset Base بودن و استفاده از مدل AIM (مدیریت اطلاعات دارایی ها) است که در حال حاضر پیشرفته ترین مدل در مدیریت اطلاعات دارایی های فیزیکی می باشد. همچنین در طراحی پارسه رویکرد استاندارد بین المللی ISO 14224 در زمینه جمع آوری و تبادل اطلاعات نت و قابلیت اطمینان مدنظر قرار گرفته تا سازمان به راحتی، لازم ترین اطلاعات را در استاندارد ترین شکل جمع آوری کرده و آن اطلاعات را در صورت نیاز تبادل کنند. اهم قابلیت های این بخش به شرح زیر است:

CMMS

شناسنامه ی فنی تجهیزات، پشتیبانی از کدینگ های مختلف، قابلیت طبقه بندی فنی تجهیزات، ایجاد درخت تجهیزات (Taxonomy) تا سطح قطعه، تعریف درخت های سیستمی تولیدی و فرایندی، تعریف درخت های محل های استقرار، تعریف سلسله مراتب تجهیزات، تعریف و طبقه بندی تجهیزات از نظر درجه بحرانی، قابلیت ثبت وضعیت تجهیزات، قابلیت ثبت کارکرد تجهیزات، الصاق اسناد و تصاویر و مدارک تجهیز به صورت نامحدود، ثبت مشخصات فنی تجهیزات، کنترل گارانتی تجهیزات.

 • مدیریت اطلاعات کارکنان نت (Human Resource Information Management)

منابع انسانی از مهمترین اجزای تشکیل دهنده ی هر سازمانی است. بنابراین حفظ و مدیریت اطلاعات کارکنان نت، یک بخش اصلی در هر نرم افزار CMMS است. امکانات نرم افزار پارسه در این بخش شامل موارد زیر است:

CMMS

تعریف شناسنامه ی کارکنان نت، تعریف سلسلسه مراتب سازمانی (دپارتمان ها و سمت ها)، تعریف و اختصاص تخصص ها به کارکنان، تخصیص و مدیریت گواهینامه های کارکنان، تعریف دپارتمان ها و سطوح وظیفه ای سازمانی بصورت نامحدود، قابلیت تعریف بنگاه و واحدهای کسب وکار  برای سازمان هایی که در سطح وسیعی فعالیت می کنند و کسب و کارشان به یک سازمان و یک محدوده ی جغرافیایی محدود نمی شود.

 • ابزار ورود حجیم اطلاعات (Import/Export Tools)

ابزار ورود و خروج اطلاعات حجیم پارسه این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا با ثبت اطلاعات در فرمت فایل های Excel به صورت انبوه اقدام به ورود اطلاعات به نرم افزار نمایند و با این کار سرعت جمع آوری اطلاعات را به شدت افزایش دهند.

 • آماده سازی نگهداشت (Maintenance Preparation)
  • طرح ریزی فعالیت های نت (Maintenance Task Identification)

در پارسه این امکان به سادگی فراهم شده که هر سازمان فعالیت های دپارتمان نت خود را استانداردسازی کند و انواع فعالیت های سازمان را اعم از تعمیراتی و غیرتعمیراتی دسته بندی و تعریف کند.

 • مدیریت فرایندهای نت (Maintenance Process Management)

نرم افزار پارسه با تهیه ی ابزار مدیریت گردش کارها، این امکان را فراهم آورده که هر سازمان با توجه به ساختار فرایندهای موجود و به ازای هر فرایند در سازمان، گردش کارهای گرافیکی (GUI) را طراحی و استفاده کند. این ابزار بسیار قوی یکی از وجوه تمایز پارسه را با دیگر نرم افزارهای CMMS است و آن را از این لحاظ منحصر به فرد نموده است. قابلیت های این بخش از نرم افزار شامل موارد زیر است:

CMMS

امکان ایجاد کارتابل های اختصاصی به صورت نامحدود برای هر شخص، قابلیت تفیض کار به شخص دیگر در بازه های زمانی از پیش تعریف شده، ارسال کار برای پیگیری به شخصی دیگر، ارجاع کار به کارکنان زیرمجموعه، ارسال رونوشت، ردیابی گردش هر درخواست کار به صورت آنلاین، ثبت سوابق هر گردش کار با جزئیات کامل.

لازم به ذکر است که این ابزار و تهیه مدل های گردش کار توسط مدیر سیستم انجام می گیرد و هزینه های دیگری از بابت اضافه کردن جریان های کار و اختصاص کارتابل های جدید، در یافت نمی گردد.

 • برنامه ریزی (Planning)

نرم افزار پارسه  فعالیت برنامه ریزی را با استفاده از کارت های فعالیت (Job Card) و برنامه های فعالیت (Job Plan) پشتیبانی می کند. برای این کار شما می توانید: زمان تخمینی انجام کار را شناسایی کنید، مواد و قطعات لازم برای انجام کار را تعریف کنید، ابزارآلات و ماشین آلات لازم برای انجام کار را شناسایی کنید، مشخصات فنی، نقشه ها و دیگر اسناد مرجع و تمامی اجازه های ایمنی و قانونی را از پیش تهیه کنید.

CMMS

 • زمان بندی (Scheduling)

زمان بندی یعنی یک تصمیم گیری بصورت پیشرفته مبنی بر این که یک فعالیت نت مشخص چه زمانی باید انجام شود. قابلیت های نرم افزار پارسه این امکان را فراهم می کند که برنامه ریز بتواند فعالیت های نتی که قرار است انجام شود را بصورت سالیانه، ماهانه، هفتگی و روزانه را به راحتی و با استفاده از ابزار زمان بندی پیشرفته ی پارسه زمان بندی کند.

 • اولویت بندی (Prioritization)

اولویت بندی درخواست کارها به راحتی و با استفاده از امکان اولویت بندی خودکار در پارسه فراهم شده است تا دپارتمان برنامه ریزی با بیش ترین دقت کارها را اولویت بندی کند و دپارتمان نت کم ترین دستپاچگی و بیش ترین خروج را در مواجه با کارهای دریافتی داشته باشد.

 • اجرای نگهداشت (Maintenance Execution)
  • نت اصلاحی (Corrective Maintenance)

این نوع عملیات نت شامل کارهای اضطراری (Emergency) و تعویقی (Deferred)، در نرم افزار پارسه بواسطه ی گزارش خرابی در کامل ترین نوع فرم استاندارد و توسط کدهای ایراد و مشکل در درخواست کارها و دستورکارهای تعمیراتی و در یک سیستم کاملا مکانیزه انجام می گیرد. چیزی که پارسه را در این زمینه از دیگر نرم افزارهای CMMS مجزا می کند، استفاده از سیستم استاندارد FRACAS (سیستم گزارش، ارزیابی و عمل اصلاحی) است که یک سیستم قوی برای نحوه ی گزارش خرابی ها، رصد کردن خرابی ها و اعمال اصلاحی انجام شده می باشد.

CMMS

 • نت پیشگیرانه (Preventive Maintenance)

نظر به اهمیت نت پیشگیرانه به عنوان یکی از دو رکن اساسی فعالیت های نت، در نرم افزار پارسه نگاه ویژه ای به نت پیشگیرانه شده است. در نرم افزار پارسه شما می تواند برای بازرسی های دوره ای، روانکاری، تعویض های دوره ای قطعات، کالیبراسیون دوره ای تجهیزات ابزاردقیق و هرکاری که در قالب کارهای پیشگیرانه انجام می شود، برنامه های از پیش تعیین شده، چه بر اساس تقویم، چه براساس کارکرد تعیین کنید و تا در زمان معین کارها به صورت آلارم و SMS برای برنامه ریز اعلام شود.

 • نت مبتنی بر وضعیت/پیشگویانه (Condition-Based Maintenance)

برای اعمال نت مبتنی بر وضعیت نیاز به داشتن پارامترهای پایش وضعیت و تست و بازرسی، تحلیل نتایج و مشاهده ی روند تغییرات آن ها است. نرم افزار پارسه در یک روش ساده و مفید این نیازها را پوشش می دهد. بطوری که شما می توانید برای هر تجهیز برنامه های نت پیشگویانه تعریف کنید، مقادیر مبنا را از پیش مشخص کنید، داده ها را ثبت و با توجه به نتایج نمودارهای استخراج شده از نرم افزار اقدام به تحلیل نتایج و سپس تولید گزارش پیشگویانه نمایید و با توجه به آن اقدامات اصلاحی یا پیشگیرانه ی مناسبی  برای تجهیز انجام دهید.

 نرم افزار CMMS نت پارسه
 • مدیریت کالیبراسیون (Calibration Management)

تجهیزات ابزاردقیق (تست و اندازه گیری) تاثیر به سزایی در کیفیت خروجی محصولات و همچنین در تامین ایمنی فرایندها دارند. بنا براین اهمیت، در نرم افزار پارسه بخش جداگانه ای برای این مهم تعبیه شده تا ضمن یکپارچگی اعمال نت انجام شده بر روی تجهیزات ابزاردقیق با دیگر تجهیزات، الزامات سیستم های کیفیتی و اندازه گیری نیز برآورده شود. فرایند کالیبراسیون در نرم افزار پارسه با رویکرد سیستم مدیریت اندازه گیری، علاوه بر برنامه ریزی و مکانیزه کردن فرایند کالیبراسیون، بطور ویژه ای امکان ثبت نتایج قبل و بعد از کالیبراسیون، ثبت داده های کالیبراسیون در شناسنامه ی هر تجهیز ابزاردقیق، اخذ خطاهای اندازه گیری و مقایسه ی آن با مقادیر مرجع و نهایتا صدور و چاپ گواهینامه ی کالیبراسیون را طی یک فرایند کاملا سیستماتیک فراهم می کند.

CMMS

 • مدیریت سرویس های فنی (TSR Management)

ماژول مدیریت درخواست های فنی (TSR Management) ماژول جدید نرم افزار پارسه به منظور مدیریت موثر درخواست های فنی شامل طرح های بهبود طراحی تجهیزات، سیستم ها و فرایندها و طرح های سرمایه گذاری جدید در نرم افزار تعبیه گردیده است. در طراحی این ماژول گام های مدل DMAIC بکار گرفته شده است بطوری که جهت تعریف یک بهبود یا کار جدید شما می توانید:

*ایده ها، نظرات و درخواست های فنی افراد را بصورت سامانمند جمع آوری کنید.

*ایده ها، نظرات و درخواست ها فنی را از منظرهای مختلفی چون مالی، فنی، منابع و ایمنی با استفاده از ابزارهای تعبیه شده و گردش کار گرافیکی بررسی و توجیه نمایید.

*احتمال موفقیت و اولویت انجام هر کار را بسنجید.

*کارها را در قالب پروژه های TSR (با امکانات ویژه ی مدیریت پروژه و ارتباط با MSP) اجرا و کنترل کنید.

*و در نهایت اثربخشی و تداوم اثربخشی کار انجام شده را کنترل نمایید.

 • مدیریت پروژه های نت (بهسازی، نوسازی، مهندسی و تعمیرات اساسی) (Project Management)

پروژه های نت بخشی عمده ای از کارهای دپارتمان های نت هر سازمان را تشکیل می دهند. نظر به وسعت و حجم زیاد این قیبل کارها، در نرم افزار پارسه بخشی به عنوان مدیریت پروژه های نت در نظر گرفته شده است. طی این ماژول شما می توانید این قبیل کارها را در غالب یک یا چند پروژه را تعریف کرده و از قبل برنامه ریزی و زمان بندی کنید، برنامه ها را بسازید، نفرات، فعالیت ها، ابزارآلات و ماشین آلات، نقشه ها و اسناد و دستورالعمل ها را به کارها اختصاص دهید و در موعد مقرر انجام دهید. همچنین نرم افزار پارسه دارای قابلیت این است که کلیه ی کارهای پروژه را در قالب خروجی فایل Microsoft Project به شما عرضه کند تا از یک طرف تمامی اطلاعات پروژه را در نرم افزار پارسه داشته باشید و انجام هرکاری را بصورت آنلاین رصد کنید و هم با کمک خروجی عرضه شده، نسبت به کنترل پروژه ها اقدام نمایید.

CMMS

 • مدیریت اجازه کار (Permit & Isolation Management)

یکی از راه های اساسی پیشگیری از بروز حوادث در محل کار، سیستم مدیریت پروانه ی کار است که می توان از آن به عنوان هسته مرکزی و اصلی ترین روش کاهش حوادث صنعتی یاد کرد.

CMMS

در نرم افزار پارسه فرم هایی بدین منظور و در ارتباط نزدیک با دستورکارهای تعمیراتی تعبیه شده تا ارتباط این مهم با مباحث نگهداری و تعمیرات حفظ شود. همچنین نظر به اهمین مبحث ایزولاسیون در صنایع با ریسک بالا نظیر نیروگاه ها و مجتمع های پتروشیمی، فرم ایزولاسیون بصورت اختصاصی و در ارتباط با دستورکارها، فراهم آمده است.

 • نگهداری و تعمیرات الکترونیک (E-Maintenance)

نگهداشت الکترونیک ترکیبی از دو گرایش عمده در جامعه ی امروز است: نگهداری و تعمیرات به عنوان یک تکنولوژی کلیدی و توسعه ی سریع فناوری اطلاعات و ارتباطات. نرم افزار پارسه امکانات ویژه ای برای این منظور در نظر گرفته است:

 • مبتنی بر وب بودن نرم افزار پارسه باعث شده که این نرم افزار در هر دستگاه موبایلی از جمله گوشی های هوشمند و تبلت ها قابل اجرا باشد. با این امکان سازمان ها می توانند یک سیستم کاملا مکانیزه و بدون کاغذ نگهداری و تعمیرات داشته باشند.
 • سیستم SMS نرم افزار پارسه این امکان را فراهم می کند که کاربران با استفاده از این سیستم درخواست کار صادر کنند، از اتفاقات رخ داده در سیستم آگاه شوند، انواع آلارم ها را دریافت کنند و گزارشات لازم را بگیرند.
 • ماژول HMI به کاربران امکان می دهد که وضعیت تجهیزات را به صورت کاملا ملموس و گرافیکی بر روی مانیتور به صورت آنلاین ببینید، از روند تغییر شاخص های KPI هر تجهیز، واحد، سیستم و … به صورت آنلاین آگاه شوند و وضعیت توقفات و حتی تولید را بصورت آنلاین مشاهده کنند. لازم بذکر است که این ماژول کاملا قابل طراحی بوسیله سازمان است.

CMMS

 • ماژول مکان یابی دارایی ها بر روی نقشه به سازمان هایی که دارای تجهیزات و با تعداد زیاد و پراکنده هستند، مانند شرکت های برق، آب و فاضلاب، خطوط لوله و مخابرات و… کمک می کند که تجهیزات و تاسیسات خود را به راحتی و با استفاده از نقشه ی گوگل، مکان یابی کنند و اطلاعات نگهداری و تعمیرات را بر روی تجهیز درست ثبت نمایند.

 • ارزیابی نگهداشت (Maintenance Assessment)
  • مدیریت گزارشات و شاخص های کلیدی عملکرد (Reports Management)

نرم افزار پارسه با پشتیبانی از بیش از 150 شاخص کلیدی عملکرد، هر آنچه را که شما برای کنترل و بهبود سیستم نت لازم دارید، در اختیارتان قرار می دهد. قدرت نرم افزار پارسه در این بخش ارائه شاخص های کلیدی پیشرفته ای چون “شاخص اثربخشی عملکرد تجهیزات” (OEE)، “شاخص بهره برداری نیروی کار” ، “شاخص اثربخشی نیروی کار (OCE)” ، “روند دوباره کاری ها”، “اثربخشی مدیریت کار”، “ترخ عملکرد نیروی کار”، “شاخص کارهای انباشت” (Backlog)، “شاخص کارایی و اثربخشی نت پیش گیرانه و پیشگویانه”، “شاخص درصد تحقق نت پیشگیرانه”،  “شاخص اثربخشی نت پیش گیرانه و پیش گویانه”، ” وضعیت تدارکات قطعات، روند تعمیرات اضطراری و چندین و چند شاخص پیشرفته ی دیگری است که کمتر نرم افزاری مدیریت نتی قابلیت ارائه ی آن ها را دارد.

 • گزارش ساز (Report Generator)

علاوه بر گزارش های موجود، ابزار گزارش ساز حرفه ای نرم افزار پارسه، امکان تولید گزارشات متنوع مدیریتی و کاربری را توسط مدیر سیستم و یا کاربران فراهم نموده تا نیازهای گزارشی کاربران را مرتفع سازد. لازم به ذکر است، با وجود گزارش ساز در نرم افزار پارسه، هیچ گونه هزینه ی اضافی از بابت تولید گزارشات جدید به سازمان تحمیل نخواهد شد.

 • داشبورد اطلاعات (Dashboard)

CMMS

داشبوردهای مدیریتی به کاربران اجازه می دهد که بر حسب نوع فعالیت در سیستم، داشبورد اختصاصی با پارامترهای منحصر به فرد داشته و بتوانند هر لحظه اطلاعات مربوط به فعالیت های خود را پیش رو داشته باشند. داشبوردهای کنترل هزینه، کنترل خرابی ها، کنترل وضعیت تجهیزات، سررسیدهای فعالیت های برنامه ریزی شده، کنترل موجودی انبار، داشبورد مدیریت آرشیو، داشبورد مدیریت آموزش و … از جمله این داشبوردها می باشد.

 • بهبود نگهداشت (Maintenance Improvement)
  • آنالیز ریشه ای خرابی ها (Root Cause Failure Analysis)

ابزار RCFA نرم افزار پارسه یک ابزار قدرتمند و با رابط کاملا گرافیکی و کاربرپسند جهت کمک به مهندسان قابلیت اطمینان در تحلیل علل ریشه ای خرابی ها است. روش انتخاب شده برای این ابزار، مدل Nelms است که یکی از قوی ترین روش های این حوزه می باشد. با کمک ماژول RCFA پارسه شما می توانید چارت مدیریت پروژه را تعریف کنید، شواهد را ثبت و ضبط نمایید، خرابی ها را ریشه یابی نمایید، اعمال اصلاحی را اختصاص دهید و نهایتا نتیجه ی قبل و بعد از اجرای پروژه را با کمک اطلاعات موجود، ارزیابی کنید.

CMMS

 • کنترل خرابی های تکراری (Common Failure Threads Control)

بدون وج.ود یک مشی ریشه زدایی خرابی ها (Failure Elimination) در سازمان، هرگونه فعالیتی در جهت ریشه یابی خرابی ها، صرفا یک هزینه است. ابزار کنترل خرابی های تکراری در کنار ابزار ریشه یابی خرابی ها و سیستم گزارش خرابی، ارزیابی خرابی و عمل اصلاحی (FRACAS) سه بازوی قدرتمند جهت پیاده سازی استراتژی ریشه زدایی خرابی ها است تا هیچ خرابی مزمن و یا تاثیرگذاری بدون ارزیابی و اقدام جهت جلوگیری از وقوع مجدد آن ها، از نظر دور نماند. با کمک ابزار کمترل خرابی های تکراری، سیستم، الگوهای پرتکرار خرابی را در میان تجهیزات سازمان، واحدهای بهره برداری، سیستم ها و همچنین در میان تجهیزات مشابه شناسایی کرده و جهت رفع آن ها هشدارهای لازم را به مدیران می دهد.

 • نگهداری و تعمیرات متمرکز بر قابلیت اطمینان (Reliability Centered Maintenance)
CMMS

نرم افزار CMMS نت پارسه

کم تر نرم افزار CMMS را می توان در دنیا یافت که مانند نرم افزار پارسه، این پیوستگی را میان سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات از یک طرف و نگهداری متمرکز بر قابلیت اطمینان (RCM) به عنوان پیشرفته ترین مشی مدیریت خرابی ها، ایجاد کرده باشد. ماژول RCA به راحتی این امکان را برای شما فراهم می کند که مناسب ترین تاکتیک های نت را برای تجهیزاتتان انتخاب کنید تا بیش ترین قابلیت اطمینان و کم ترین میزان ریسک را در آن ها داشته باشید.

بهینه سازی نت پیشگیرانه (PM Optimization)

شاید انجام RCM برای خیلی از شرکت ها مقرون به صرفه نباشد، اما آیا در این حالت باید تجهیزات به حال خود راها شوند؟ از طرفی RCM وجود برنامه های PM به تعداد زیاد و کنترل نشده، مشکل تمامی سازمان ها از کوچک تا بزرگ است. کارشناسان خبره ی نت، ابزار PMO را برای صرف کم ترین هزینه و بالاترین نرخ بهبود در این مورد پیشنهاد می کنند. خوشبختانه این ابزار در نرم افزار نت پارسه تعبیه شده تا مدیران نت در کوتاه ترین زمان ممکن از مزایای اجرای یک نت پیشگیرانه ی اثربخش بهره مند شوند.

 • پشتیبانی نگهداشت (Maintenance Support)
  • مدیریت انبار، مواد و قطعات (MRO Materials Management)

در نرم افزار پارسه جهت رفع مشکل مدیریت موجودی مواد و قطعات، سیستم انبارداری و کنترل موجودی پیشرفته و حرفه ای تعبیه شده است که به خودی خود، مدیریت انبار و موجودی سازمان را مکانیزه می کند.

CMMS

در این سیستم، شناسنامه ی کاملی از انواع قطعات، قطعات مشابه، تولیدکنندگان و تامین کنندگان و دیگر مشخصات قطعات تعریف می شود، فرایندهای رایج مواد و قطعات مانند درخواست مواد و قطعات (MIV)، برگشت مواد و قطعات (MRV)، درخواست خرید (PO) طرح ریزی می شود و در عین حال موجودی قطعات مورد نظر در قالب تراکنش های رایج انبار مانند ورود، خروج، موجودی گیری، تعدیل موجودی و … بروزرسانی شده و موجودی نهایی قطعات موجود در انبارها به تفکیک در اختیار مدیریت نت قرار می گیرد. هزینه یابی، قیمت، کنترل عمر، نرخ مصرف، پرمصرف ترین ها و… از دیگر امکانات تکمیلی این ماژول می باشد.

این نکته قابل ذکر است که در صورتی که سازمان شما هم اکنون از سیستم انبارداری خاصی استفاده می نماید، امکان ارتباط نرم افزار نت پارسه با آن نرم افزار جهت مانیتورینگ موجودی به صورت آنلاین وجود دارد.

 • مدیریت اسناد و سوابق الکترونیک (Electronic Documents & Records Management)

به طور معمول، سیستم های مدیریت اسناد و سوابق الکترونیک دارای ویژگی هایی هستند که تضمین می کنند مشخصات اسناد و سوابق حفظ شده اند. نرم افزار پارسه برای اولین بار یک دستیار قدرتمند را بر اساس جدیدترین استانداردها در این زمینه، جهت مدیریت اسناد و سوابق الکترونیک برای سازمان ها فراهم کرده. از جمله قابلیت های این ماژول موراد زیر را می توان نام برد:

CMMS

نرم افزار CMMS نت پارسه

ایجاد نامحدود آرشیو و کتابخانه بصورت سلسله مراتبی، دریافت، شناسایی، کدگذاری خودکار و دستی، نمایه سازی و طبقه بندی اسناد و سوابق، کنترل نسخه گذاری اسناد، رده بندی امنیتی، مدیریت اسناد و سوابق فیزیکی و هیبرید، فرایندهای بازبینی و تعیین تکلیف، مدیریت ورود و خروج اطلاعات در آرشیو، جستجوی پیشرفته و بازیابی اسناد و سوابق، یکپارچگی اسناد فنی (نقشه ها، کاتالوگ ها، دیتاشیت ها و …) با تجهیزات سازمان.

 • مدیریت سیستم (System Management)
  • امنیت و اختیارات (Security & Authorities)
CMMS

نرم افزار CMMS نت پارسه

از قابلیت های برجسته ی نرم افزار پارسه، تامین اطلاعات و دسترسی کاربران در 3 حوزه ی مختلف است:

بخش اول، امنیت مربوط به تعیین سطح دسترسی به بخش های مختلف نرم افزار براساس نقش هر کاربر در سیستم است. با تعیین سطح دسترسی به بخش های مختلف می توان وظایف کاربران را در سیستم در بخش های برنامه ریزی، انجام کار، گزارش دهی و ثبت سوابق تقسیم نموده و از تداخل وظایف جلوگیری کرد. امنیت در این حوزه در سطح فرم، بخش، فیلد، لیست، گزارش و .. تا کوچکترین اجزای یک فرم قابل تعریف است.

بخش دوم امنیت مربوط به دسترسی به اطلاعات است. این بخش که توسط مدیر سیستم تنطیم می گردد، اجازه ی مشاهده و ویرایش اطلاعات هر واحد سازمانی را تنها به کارشناسان و مدیران آن بخش و یا اشخاصی که مدیر سیستم دسترسی را به آن ها تفویض می نماید، می دهد. همچنین امکان دسترسی های موقت به افراد در نرم افزار دیده شده است.

بخش سوم، امنیت مدل چندسازمانی و یکپارچه است که مربوط به شرکت های بزرگ و چندسازمانی است که در یک بستر شبکه، امکان نصب و راه اندازی نرم افزار را برای چند مجموعه ی خود در قالب یک سرور واحد، مهیا می نماید. در این حالت نرم افزار در یک سرور واحد نصب شده و اطلاعات تمامی واحدها به صورت یکپارچه در آن ذخیره می گردد اما هریک از واحدهای زیرمجموعه تنها به اطلاعات سازمان خود دسترسی داشته و اطلاعات دیگر واحدهای زیرمجموعه را نخواهند دید در حالی که مدیران ارشد در سازمان مادر، قادر به رویت و پیگیری تمامی اطلاعات و اتفاقات سازمان های زیرمجموعه هستند.

همچنین در نرم افزار پارسه بصورت پیشرفته ای این امکان فراهم آمده تا مدیر سیستم با ایجاد گروه های کاربری و استفاده از روش RACI Chart (چارت اعمال مسئولیت)، نقش هر کاربر را در سیستم مشخص نماید.

 • چند زبانه گی (Multilingual)
CMMS

نرم افزار CMMS نت پارسه

یکی از قابلیت مهم در بومی سازی نرم افزار نت پارسه با ادبیات سازمان، امکان ویرایش برچسب ها و عناوین و تعریف زبان های جدید متناسب با نیاز هر سازمان می باشد. نرم افزار پارسه دارای زبان های فارسی، انگلیسی، خودرویی، IT و سخت افزار بوده و قابلیت تعریف دیکشنری زبان های جدید مانند عربی، ترکی، تاسیسات و ساختمان و… را دارا است.

 • خروجی اطلاعات با انواع فرمت ها (Multi-Formats Export)
CMMS

نرم افزار CMMS نت پارسه

تمامی خروجی های نرم افزار نت پارسه قابلیت ارسال به انواع فرمت های پیش رو را دارند. این فرمت ها که به صورت فرمت های استاندارد و رایج شناخته می شوند، امکان مشاهده و ویرایش و انتقال اطلاعات در نرم افزارهای کاربردی را فراهم می آورد.

 • راهنما (Help)

راهنمای برخط و همیشگی نرم افزار نت پارسه، کاربران را در طی کار با نرم افزار پشتیبانی می نماید. این راهنما طوری تعبیه شده که کاربر در هرجای نرم افزار که قرار داشته باشد با مراجعه به راهنما می تواند راهنمایی های استفاده از آن بخش را به صورت مرحله به مرحله و با تصویرها مربوطه دریافت نماید.

 • ماژوله بودن (Modularity)
CMMS

نرم افزار CMMS نت پارسه

یک ماژول، قسمتی از برنامه است که با یک استاندارد و قالب مشخص طراحی شده و انجام یکسری از فعالیت ها را بر عهده دارد. ماژوله بودن نرم افزار پارسه به شما حق انتخاب می دهد که ماژول های CMMS را مطابق با نوع سازمان و کاربردتان سفارش دهید و در هزینه خرید نرم افزار صرفه جویی کنید. همچنین ماژوله بودن نرم افزار پارسه به شما در پیاده سازی مرحله ای و ماژول به ماژول کمک می کند.

در زیر لیست ماژول های نرم فزار پارسه را مشاهده می کنید:

 • ماژول مدیریت اطلاعات تجهیزات/دارایی های فیزیکی (AIM)
 • ماژول مدیریت اطلاعات کارکنان نت (HRIM)
 • ماژول مدیریت فرایندهای نت (Workflow Management)
 • ماژول مدیریت دستورکارها (Work order Management)
 • ماژول برنامه و زمان بندی (P&S)
 • ماژول نت اصلاحی (CM)
 • ماژول نت پیشگیرانه (PM)
 • ماژول نت مبتنی بر وضعیت (PdM/CBM)
 • ماژول مدیریت کالیبراسیون (Calibration Management)
 • ماژول مدیریت سرویس های فنی (TSR Management)
 • ماژول مدیریت پروژه های نت (Maintenance Project Management)
 • ماژول مدیریت اجازه کار (Permit/Isolation Management)
 • ماژول پیام رسانی و پیام کوتاه (Messaging & SMS)
 • ماژول کنترل و پایش دیداری (HMI)
 • ماژول مدیریت گزارشات وشاخص های کلیدی عملکرد (Reports & KPI Management)
 • ماژول آنالیز ریشه ای خرابی (RCFA)
 • ماژول نگهداری و تعمیرات متمرکز بر قابلیت اطمینان (RCM)
 • ماژول بهینه سازی نت پیشگیرانه (PMO)
 • ماژول مدیریت انبار، مواد و قطعات (MRO Materials Management)
 • ماژول مدیریت اسناد و سوابق الکترونیک (EDMS)

آدرس:

تهران – میدان صنعت – خیابان هرمزان – خیابان پیروزان جنوبی – نبش کوچه پنجم – ساختمان اسری – مرکز مطالعات و پژوهش های لجستیکی

شماره های تماس :

88369753 – 021     دفتر مرکزی

5615 257 0919      مهندس درخشان

3465 019 0912      مهندس توحیدی

تلفکس :

 88090315 – 021

ایمیل :

ارتباط با مدیریت Info@PSCMMS.COM

ارتباط با فروش Sale@PSCMMS.COM